Vaata turniiri ajalugu:
Uudised
BSBC avapäev õnnestus: Eesti-Rootsi 3-1
03.01.2016

Täna algas Tallinnas noorteturniir Baltic Sea Basketball Cup, kus omavahel võtavad mõõtu Eesti, Läti, Soome ja Rootsi U16 ja U18 meeskonnad nii neidude kui noormeeste arvestuses. Avapäev tõi vaatajateni kaheksa mängu, kus omavahel kohtusid Läti-Soome ja Eesti-Rootsi kõik võistkonnad.

Etteruttavalt võib öelda, et kokkuvõttes oli päev Eestile hea. Kui mullu alustati Rootsi vastu. Kui mullu jäi meil Rootsiga sott 2-2, siis tänavu 3-1. Kuid mitte ainult see polnud oluline, vaid ka enamuse meie koondiste mängupilt rõõmustas.

 

*       *       *

Hommikul alustasid mängupäeva esimesena U16 neiud Lätist ja Soomest. Küllalt tasavägiselt kulgenud mängus rebis Läti naiskond viimase veerandiga siiski vahe suuremaks ning võitis kohtumise 72:57. Võitjate parim oli 13 punkti ja 11 lauapalliga Alise Markova, kaotajate poolel tegi parima esituse Sara Bajedi, tema arvel 19 puntki ja 5 lauda.

 

Mängupäev jätkus samuti Läti-Soome U18 naiskondade kohtumisega, kus Soome ka turniiri esimese võidu kirja sai, lõppskooriks 72:54. Soomlaste domineerimise all kulgenud mängus olid parimad võitjatele 17-punkti ja 11 lauda toonud Helmi Tulonen ning kaotajaid 20 punkti ja 7 lauapalliga aidanud Luize Septe.

 

Seejärel võtsid mõõtu samu riike esindavad poiste koondised, esmalt taas U16, seejärel U18. Mängude lõpptulemused olid identsed tüdrukute omadega, erinevuseks vaid skoorid – U16 poistes võidutsesid taas lätlased, lõpuvile kõlades skooriks 79:67, U18 poistes aga soomlased, 85:60. Nooremate poiste mängus näitasid end parimatena Kristians Stefanovskis 11 punkti ja 14 lauaga (Läti) ja Robin Ävist, 15 punkti ja 5 lauapalli (Soome). Vanemate mängus kerkisid esile Edon Maxhuni (21p, 1lp) Soomest ning Karlis Garoza (13p, 15lp) Lätist.

 

*       *       *

Ka Eesti-Rootsi koondiste mõõduvõttudes mängisid kõigepealt U16 neiud, U18 neiud, seejärel U16 noormehed ning lõpuks U18 noormehed.

 

Eesti koondiste jaoks kujunes päev igati edukaks, neljast kohtumisest võideti lausa kolm – võidu napsasid endale vaid U18 rootslannad. U16 neidudes jäi võit koju muljetavaldava tulemusega 78:35, võitjate parimana panustas 20 punkti ja 4 lauapalliga Janne Pulk, rootslannade silmapaistvaim Moulayna Johnson-Sidi-Baba 6 punkti ja 12 lauapalliga.

 

Peatreener Marek Koitla lausus tagasihoidlikult, et polnud plaanis rootslastele sedavõrd liiga teha, lisades tõsisemalt: "Heameel on selle üle, et tüdrukud näitasid tugevat tahet, võitlust ja mängulusti. Just feeling oli see, mis koondise puhul enim rõõmustas ja mida nooremate tüdrukute esituses meil just sageli vajaka jääb. Aga see oli kõigest üks mäng, esimene mäng ja ei tähenda suurt midagi. Tahaks väga, et tüdrukud mängiksid ka homme ja ülehomme sama vaimsusega."

 

U18 vanusegrupi rootslannad võitsid meid terve mängu domineerides lõpptulemusega 55:30, parimad 13 puntki, 6 lauda toonud Klara Lundquist ning 10 punkti ja 7 lauaga Sandra Tael. Seega - Jaanus Levkoil ja Heino Rebasel on, mille kallal enne homset pead murda. Lootused olid kõrgemad.

 

*       *       *

Eesti noormehed rootslastele võidurõõmu ei jätnud, võites U16 arvestuses 82:62 ning U18 80:63.

 

Nooremate - U16 arvestuses püsis vahe kuni neljanda veerandajani umbes kümne punkti ligi, kuid peale seda said omad noormehed hoo sisse. Silmapaistvaimad mängijad olid kaksikduublile lähedal olnud eesti poiss Henri Drell, 22 punkti ja 9 lauda, ning rootslastele 10 punkti, 5 lauda toonud Oliver Gehrke.

 

Õhtu viimane mäng U18 poiste koondiste vahel kulges samuti eestlaste umbes 10-punktilise eduseisul poolajani, seejärel väikeste tagasilangustega üldiselt kasvavas trendis – kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe juba 17 punkti peal, täpselt nagu mängu lõppedeski. Tublimad olid 24 punkti ja 7 lauda välja võlunud Matthias Tass (pildil), vastastel Peder Angelin-Frantzvaag, kes tõi 8 punkti ning 8 lauda.

 

Erinevalt eelmisest hooajast torkab poiste puhul silma mõlema meie esinduse sarnasem käekiri. Mis on ka loomulik, sest need koondised on omavahel kõvasti lõimunud. Enamus poisse on U16 klassist kolinud U18 klassi, samas kui U16 endine peatreener Vaido Rego jätkab tööd U16 juures Indrek Reinboki abitreenerina. U18 aga veavad Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa.

 

*       *       *

Turniir jätkub Audentese spordihallis juba homme hommikul kell 12, mil hakkavad esmalt mõõtu võtma Rootsi-Läti koondised (taas järjekorras U16 tüdrukud, U18 tüdrukud, U16 poisid ja U18 poisid), õhtupoole alates kell 16.30 ka Eesti-Soome meeskonnad.

 

Kõiki mänge on võimalik kohapeale vaatama minna täiesti tasuta, videopildis saab neid jälgida DelfiTV vahendusel, kommentaaridega ka U18 vanusegruppide mänge. Kogu lisainfo ajakavade, statistika ja muu huvitavaga on leidav turniiri veebilehel (http://bsbc.basket.ee/).