Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 noormehed jäid alla ka Läti eakaaslastele
04.01.2015

Tänavusele BSBC turniirile pani punkti Eesti ja Läti U18 meeskondade omavaheline kohtumine. Pingelises mängus tuli Eestil alla vanduda 72:79

Eesti poisid haarasid juhirolli esimeste minutitega, kui Robert Valge korvidega hoiti lätlasi pidevalt nelja punkti kaugusel. Veel kaks minutit enne veerandaja lõppu oli Eesti suutnud edu kasvatada 10 punkti peale. See eduseis aga ei säilinud ning teist neljandikku alustati Eesti 23:18 juhtimisel. Järgmised kümme minutit kujunesid vägagi tasavägiseks ning Läti õnnestus ka juhipositsioon haarata. Pausile mindi siiski viigiseisult 38:38.

Puhkuselt naasid paremini eestlased, kes peagi viiepunktise edu olid sisse mänginud. Samas püsisid Läti noormehed neil kannul ning enne otsustavat neljandikku oli Eesti edu napp 57:55. Neljandal veerandajal tuline heitlus jätkus ning kulges punkt punktis mänguna. Verners Kohsi täpsed kaugtabamused veerandi 8. minutil viis Läti 75:70 ette. Olukorra muutmiseks püssirohtu ei jagunud ning Eesti tuli vastu võtta 72:79 kaotus.

Läti U18 meeskonnale tõi enim punkte Verners Kohs, kelle arvele jäi mängu lõpuks 18 punkti. Renars Birkans toetas meeskonda 14 punktiga. Eesti poole pealt kerkis esile 30 punkti ja 8 lauapalli toonud Robert Valge. 12 punkti lisas omalt pool Madis Soodla.