Vaata turniiri ajalugu:
Võit Läti üle tõi Eesti U16 noormeestele turniirivõidu
04.01.2015

Päeva eelviimases mängus läksid vastamisi Eesti ja Läti U16 meeskonnad. Tulisest heitlusest väljus kodupubliku rõõmuks võitjana just Eesti, kelle võidunumbrid 75:73 tähendasid poistele ühtlasi ka U16 tiitlit.

Mängu alustas paremini Läti noortekoondis, kes esimese viie mänguminutiga 13:5 juhtima asusid. Lätlastel õnnestus edu kasvatada 12 punkti peale. Seejärel asusid Eesti noormehed vahet vähendama ning veerandaeg lõppes Läti 21:14 eduseisuga. Kuigi Läti poisid üritasid oma positsiooni kindlustada, siis neil seda teha ei lastud ning Kristian Kullamäe korvidega asus Eesti juhtima. Poolaja lõpuminutitel oli kindlam Eesti, kelle 38:33 eduseisult puhkama mindi.

Kolmandal veerandajal lükkasid eestlased sisse kõrgema käigu. Kuigi Läti eakaaslased püsisid esimestel minutitel ka kannul, suutsid Eesti poisid edu suurendada ning otsustavaks neljandikuks oli Eesti ees 65:54. Lõpuveerandi esimese nelja minutiga kasvas Eesti edu 16 punkti peale, kuid Läti noormehed polnud oma viimast sõna veel öelnud. 40 sekundit enne lõpuvilet olid lätlased jõudnud punkti kaugusele. Lõpus aga Eesti ei vääratanud ning mäng võideti 75:73, mis ühtlasi tõi neile ka turniirivõidu.

Eesti U16 meeskonna liidriks kerkis 20 punktiga Kristian Kullamäe, 16 punktiga toetas meeskonda Henri-Sten Vainola. Läti edukaim oli 25 punktiga Edgars Kaufmanis, topeltduubliga sai hakkama 14 punkti ja 10 lauapalli kogunud Francis Lacis.