Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 naiskond lõpetas turniiri 3.kohaga
04.01.2015

Naiskondadest viimasena läksid vastamisi Eesti ja Läti U18 neiud. Paraku ei õnnestunud Lätit alistada ning 36:61 kaotus tähendas turniiril 3. kohta.

Esimesel veerandajal kujunes eestlannade peamiseks murepunktiks rünnak. Sandra Taela täpsed tabamused viienda mänguminuti lõpus olid viimased punktid esimese neljandiku jooksul. Rabedalt kulgenud veerandaja võitis Läti 15:5. Järgneva kahe ja poole minutiga suutsid Läti neiud edu kasvatada 18 punkti peale. Siiri Kliimsoni korvi alustas aga Eesti 11:0 vahespurti, tuues neiud vastastest seitsme punkti kaugusele. Lähemale lätlannad neid aga ei lasknud ning puhkama mingi Läti 28:20 eduseisult.

Kolmandal veerandajal hakkas Eesti naiskonda taas ründemure kimbutama ning Läti libises tasapisi kaugemale. Eesti tütarlapsed võitlesid visalt ning Siiri Kliimsoni ja Kadri Uiga tabamused tõid Eesti kuue punkti kaugusele, tablool 28:34. Väiksemaks aga vahet ei saadud ning enne viimast neljandikku oli Läti edu 42:30. Neljandal veerandajal ei suudetud rünnakut kuidagi enam tööle saada ning Eestil tuli vastu võtta 36:61 kaotus, mis ühtlasi tähendas Lätile turniirivõitu.

Läti parimana tõi 19 punkti Anna Dteimane, 8 punktiga abistas naiskonda Digna Strautmane ning koguni 19 lauapalli noppis Lätile Paula Strautmane. Eesti poole pealt tõi enim punkte Kadri Uiga, kelle arvele jäi lõpuks 9 punkti ning 9 lauapalli. Arina Vlasenko kogus 7 punkti.