Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U16 neiud jäid turniiril võiduta
04.01.2015

BSBC turniiri viimase mängupäeva teist poolt alustas kohtumine Eesti ja Läti U16 naiskondade vahel. Paraku ei jagunud Eesti tütarlastel mängu lõpuni vajalikku jaksu ning lätlannadele jäädi alla 47:74.

Kohtumine algas küllaltki rabedalt mõlema naiskonna jaoks, kahe minutiga oli tablool 2:2. Seejärel õnnestus täpsete vabavisete abil eestlannadel ohjad haarata ning asuti 9:6 juhtima. Läti neiud aga nii kergelt alla ei andnud ning veerandaeg kuulus neile 16:14. Tasavägine mäng jätkus ning veel kolm minutit enne poolajavilet oli Eesti Lätist 4 punkti kaugusel, tablool 26:30. Seejärel said Läti tüdrukud hoo sisse ning pausile mindi Läti 36:27 eduseisult.

Pärast pisikest puhkust üritasid eestlannad kaotusseisu vähendada, jõudes Victoria-Ida Vähi korvidega viie punkti kaugusele. Siiski suutsid lätlannad oma positsiooni hoida ning otsustavaks neljandikuks oli vahe endiselt 9 punkti peal, seis 54:45 Läti kasuks. Viimasel veerandajal lagunes aga eestlannade rünnak ning paraku lõpetati turniir 47:74 kaotusega.

Läti neidude suurim korvikütt oli 20 punkti toonud Marianna Klavina. Omalt poolt lisasid Luize Septe ja Nikola Ozola kumbki 15 punkti. Eesti resultatiivseim oli 15 punktiga Victoria-Ida Vähi, naiskonda toetasid kumbki 8 punktiga Berit-Annabel Loomägi ja Janne Pulk.