Vaata turniiri ajalugu:
BSBC lõpupäeva avas põnevuslahing Soome ja Rootsi U16 neidude vahel
04.01.2015

Baltic Sea Basketball Cupi noorteturniiril pidasid viimase mängu Soome ja Rootsi U16 naiskonnad. Kohtumine kujunes tõeliseks maiuspalaks saalis olijatele. Lisaajaga suutsid oma paremuse maksma panna soomlannad, kes võitsid 82:76.

Mõlemad naiskonnad olid turniiril seni kaotuseta püsinud, mis tähendas, et mängu võitja viis endaga ka turniiri U16 neidude tiitli. Närviliselt kulgenud esimese veerandaja järel oli Rootsi ees 18:13. Soomlannad püsisid küll pidevalt kannul, kuid siiski oli poolajavileks Rootsi neidude edu 34:26. Teisel poolajal tuline heitlus jätkus ning enne neljandat veerandaega oli Rootsi eduseis 49:44.

Soome neiud osutasid südi vastupanu ning kohtumist suudeti ka kolme punktiga juhtima minna. Rootsi tütarlaste täpne kolmene tähendas aga, et võitja selgitamiseks oli vaja lisaaega. Viimast viite minutit mängisid aga kindlamalt Soome tüdrukud, kes võitsid kohtumise 82:76 ning viisid ühtlasi koju ka turniirivõidu.

Võitjate resultatiivseim oli 18 punktiga Ellen Järvinen, 17 punkti lisas omalt poolt Kia Vaalavirta. Rootsi naiskonda vedas Klara Lundquist, kelle kontole kogunes 32 punkti. Moa Filen-Hammarström ja Stephanie Visscher lisasid kumbki 10 punkti.