Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 noormehed jäid alla Soomele
03.01.2015

BSBC turniiri teise mängupäeva lõpetas kohtumine Eesti ja Soome U18 meeskondade vahel. Kogu mängu tagaajajarollis olnud Eesti poisid kaotasid 66:81.

Eesti noormeeste jaoks algas mäng küllaltki närviliselt, kui esimesed punktid tõi kolmandal mänguminutil Siim-Markus Post. Hea hooga Soome suutis peagi kümne punktiga ette rebida. Veerandaeg kuulus Soomele 28:14. Teisel neljandikul suudeti Taavi Jurkatammi korvidega vahet veidi vähendada. Siis aga lükkas Soome uue käigu sisse ning poolaeg võideti 50:30.

Väikeselt puhkuselt naasid paremini soomlased. Eesti noormehed ei suutnud kuidagi oma rünnakut käima saada ning nõnda kärises vahe 32 punkti peale. Eesti poisid ei jätnud võitlust ning Siim-Markus Posti täpsete tabamuste abil vähendas Eesti jõudsalt kaotusseisu. Otsustavaks veerandajaks oli Soome ees 65:50. Head tempot ei suudetud aga lõpuni hoida ning nõnda tuli Eesti noormeestel vastu võtta 66:81 kaotus.

Soome suurim korvikütt oli 15 punkti toonud Edon Maxhuni, 12 punktiga toetas meeskonda Lauri Markkanen. Eesti U18 meeskonna liidriks kerkis Siim-Markus Post, kes kogus 19 punkti. Norman Käbin ja Robert Valge tõid kumbki 10 punkti. Eesti U18 noormehed peavad turniiri viimase kohtumise Lätiga, mäng algab 17:45.