Vaata turniiri ajalugu:
Uudised
Eesti U16 meeskond kaotas Soomele
03.01.2015

Päeva eelviimases matšis läksid vastamisi Eesti ja Soome U16 meeskonnad. Tasavägisest heitlusest väljus võitjana Soome, kes võitis kohtumise 68:61.

Eesti alustas mängu hästi, suutes nelja punktiga juhtima minna. Soomlased osutasid aga visa vastupanu ning veerandi poole peal oli seis viigis 8:8. Tuline lahing jätkus ning kuigi Soomel õnnestus ka kolme punktiga juhtima asuga, jäi veerandaja lõpusõna eestlastele. Robin Kivi kaugvise tõi tabloole Eesti 18:15 eduseisu. Teise neljandiku esimesed minutit kulgesid üsna rabedalt, kuid Eesti noormeestel õnnestus oma juhipositsiooni säilitada. Viis minutit enne poolajavilet suutsid soomlased sisse panna kõrgema käigu ning puhkusele minnes olid nad ees 35:29.


Teist poolaega alustasid eestlased uue hingamisega ning 8:0 vahespurdiga mingi 37:35 ette. Kaugemale aga Soome noormehed vastastel minna ei lasknud, haarates neli minutit enne veerandaja lõppu ka juhtpositsiooni. Edu suudeti kasvatada seitsmele punktile, kuid Eesti noormeeste tugev vastupanu lõpetas neljandiku 49:44 Soome eduseisus. Põnev mäng jätkus ka otsustaval veerandil, kui Kristian Kullamäe tabamus tõi Eesti ühe punkti kaugusele. Enamaks püssirohtu paraku ei jagunud ning Soome võitis kohtumise 68:61.


Võitjate parim oli topeltduubli teinud Elias Valtonen, kelle lõpptulemuseks jäi 18 punkti ja 16 lauapalli. Meeskonda abistas 12 punktiga Andre Gustavson. Eestlaste resultatiivseim oli 18 punktiga Robin Kivi, omalt poolt 13 punkti lisas Kristian Kullamäe. Eesti U16 noormehed lõpetavad turniiri mänguga Läti vastu, kohtumine algab 16:45.