Vaata turniiri ajalugu:
Uudised
Eesti U18 meeskond pidi Rootsi eakaaslastele alla vanduma
02.01.2015

BSBC turniiri avapäeva lõpetas kohtumine Eesti ja Rootsi U18 meeskondade vahel. Rootsist Eesti noormeestel jõud üle ei käinud ning mäng kaotati 57:83.

Kohtumise algus tõotas pealtvaatajateni tuua põneva korvpalliheitluse. Rootsi noormeestega suudeti sammu pidada ning Robert Valge tabamus tõi tabloole pisikese 8:11 kaotusseisu. Seejärel aga saatsid rootslased teele kolm vastuseta korvi ning vahe kärises kümne punkti peale. Eesti poisid võitlesid vastu ning poolteist minutit enne esimese veerandaja lõppu oli vahe vähendatud kuuele punktile. Teist veerandit alustati Rootsi 23:16 eduseisult. Kuigi Tormi Niitsi tabamus tõi Eesti viie punkti kaugusele, ei suudetud head hoogu hoida. Vaheajaks oli Rootsi edu 39:27.


Pärast vaheaega jätkas Rootsi oma eduseisu kasvatamist ning minutiga oli vahe kärisenud 18 punkti peale. Seejärel asusid eestlased tasapisi kaotusseisu tasa tegema ning Sander Viilupi kaugvise vähendas vahe 13 punkti peale. Lähemale Eesti meeskonda aga ei lastud ning neljandat veerandaega alustati Rootsi üsna kindlast 64:38 eduseisust. Kuigi Eesti poisid üritasid vahet tasa teha, ei jagunud lisakäiguks enam jõudu ning vastu tuli võtta 57:83 kaotus.


Rootsi U18 meeskonna liidriks kerkis 20 punkti toonud Jacob Bodin, 13 punktiga toetas meeskonda Henrik Sjölin. Ühtaselt mänginud Eesti meeskonna resultatiivseim oli Ivalo Pajumets 7 punktiga. Robert Valge, Siim-Markus Post, Tormi Niits ning Jürgen Jürgenson tõid igaüks 6 punkti.


Eesti U18 meeskonna teekond BSBC noorteturniiril jätkub homme kell 19:45, kui päeva viimases mängus minnakse vastakuti Soomega.