Vaata turniiri ajalugu:
Uudised
Eesti U16 meeskond alistas Rootsi
02.01.2015

Päeva eelviimases mängus läksid vastamisi Eesti ja Rootsi U16 meeskonnad. Tasavägisest heitlusest väljusid võitjatena Eesti noormehed, kes alistasid eakaaslased tulemusega 76:71.

Esimesed mänguminutid kulgesid küllaltki rabedalt ja pingelises punkt punkti mängus. Pööre saabus seitsmendal minutil, kui Sander Raieste pealtsurumine alustas eestlaste spurti. Vastaseid kostitati mitmete vastuseta korvidega ning esimese veerandaja võitsid Eesti noormehed 23:14. Üheksapunktilist edu suudeti hoida ligi kolm minutit. Seejärel jooksis Eesti mängumasin kokku ning Rootsi asus 11:0 vahespurdi järel juhtima 30:28. Kaugemale rootslastel minna ei lastud ning puhkusele mindi Rootsi napilt 36:34 eduseisult.


Teist poolaega alustasid mõlemad meeskonnad võitlustlikult. Eesti noormehed haarasid kahe minutiga ka juhtpositsiooni. Rootsi poisid nii kergelt alla ei andnud ning punkt punktis mäng jätkus veerandaja lõpuminutiteni. Otsustavaks neljandikuks oli Eesti edu vaid 54:51. Viimase kümne minuti jooksul ei andnud kumbki pool järele ning Rootsi jõudis korduvalt punkti kaugusele, suutes korraks ka juhtima minna. Lõpus mängis kindlamalt aga Eesti noortekoondis, võites kohtumise 76:71.


Eesti U16 meeskonna resultatiivseim oli 18 punktiga Sander Raieste. Topeltduubliga sai hakkama Kristian Kullamäe, kelle kontole kogunes 13 punkti ja 11 lauapalli, samuti 13 punktiga toetas meeskonda Robin Kivi. Rootslaste parim oli 17 punkti toonud Felix Lemetti, 11 punkti lisasid omalt poolt Olle Lundqvist ja Felix Edwardsson.


Eesti U16 meeskonna järgmine vastane on Soome noortekoondis, kellega kohtutakse homme kell 18:45.