Vaata turniiri ajalugu:
Uudised
Eesti U18 naiskond alustas turniiri suure võiduga Rootsi üle
02.01.2015

Eesti noortekoondistest astus järgmisena väljakule U18 naiskond. Mängu algusest peale kontrollinud eestlannad võitsid kohtumise tulemusega 72:54.

Eesti neiud said oma mängumootori kohe tööle, kui minutiga oldi Ege-Ly Viirmaa ja Kadri Uiga tabamustest 6:0 ees. Samuti õnnestus Eesti tütarlastel edukalt kaitsemäng ning igale Rootsi korvile vastati mitme tabamusega. Veerandi viimastel minutitel ei lastud rootslannadel enam korve saada ning 8:0 spurt tõi tabloole Eesti 22:9 edunumbrid. Teisel neljandikul jätkas Eesti tugevat mängu ning nelja minutiga oli eduseis 33:9. Seejärel üritasid Rootsi neiud vahet vähendada, kuid 13 punktist neid lähemale ei lastud. Poolaja lõpetas Siiri Kliimsoni tabatud vabavise ning puhkusele mingi seisult 41:25.


Puhkuselt naasid veidi paremini Rootsi tüdrukud, kel õnnestus eestlannadele lähemale liikuda ning veel neli pool minutit enne kolmanda veerandaja lõppu oli Eesti edu kahanenud üheksale punktile, tablool 46:37. Selline vahe püsis mõned minutid, kuni Kadri Uiga täpsed tabamused Eesti juhtpositsiooni kindlustasid. Viimasele neljandikule vastu minnes oli Eesti ees 58:43. Lõpuveerandiga Eesti neiud ei vääratanud ning Rootsi eakaaslaste üle võeti 72:54 võit.


Eesti naiskonna suurim punktitooja oli 17 punktiga Arina Vlasenko, topeltduubliga sai naiskonnas hakkama Kadri Uiga, kelle arvele kogunes 16 punkti ning 12 lauapalli. Rootsi resultatiivseimad olid kumbki 9 punkti toonud Fanny Paulin ja Danielsson Vendela. Eesti U18 neiud peavad järgmise kohtumise homme kell 17:30 Soome U18 naiskonnaga.