Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U16 neiud Rootsile vastu ei saanud
04.01.2014

Päeva teises pooles alustasid mängudega Eesti ja Rootsi noortekoondised. Otsa tegid lahti U16 naiskonnad. Ilusa esimese poole teinud Eesti neidudel tuli siiski eakaaslastele 37:53 alla vanduda.

Eesti tüdrukutel õnnestus oma mäng kohe käima saada. Teele saadeti neli vastuseta viset ning Eesti asus juhtima 8:0. Rootslastel õnnestus skoor avada alles avaveerandi neljandal mänguminutil. Seejärel suutsid Rootsi tütarlapsed järele tulla ning teise veerandaja eel oli Eesti edu 14:11. Võitlustlik mäng jätkus ning Rootsil õnnestus ka kohtumist 17:16 juhtima minna. Eestlannad osutasid aga südi vastupanu ning vaheajale mindi 23:23 viigiseisult.

Teiseks poolajaks head hoogu enam Eesti tüdrukutel ei jagunud. Kolmas veerandaeg kaotati 20:6 ning kokkuvõttes oldi enne viimast neljandikku taga 29:43. Sellest enam välja tulla ei suudetudki ning Rootsi U16 naiskond võitis mängu 53:37. Rootslannade suurim korvikütt oli 13 punktiga Louise Skyttevall. Eesti poole pealt olid resultatiivseimad kumbki 6 punkti toonud Siir Kliimson ja Sandra Tael, kel õnnestus noppida ka 11 lauapalli.

Eesti U16 naiskond jätkab mängudega BSBC turniiril juba homme, 4. jaanuaril. Kell 16:30 algavas kohtumises minnakse vastamisi Soome U16 tütarlastega.