Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 meeskond alustas turniiri võidukalt
03.01.2014

Kümnenda BSBC turniiri esimese mängupäeva lõpetas kohtumine Eesti ja Rootsi U18 meeskondade vahel. Kodupubliku rõõmuks noppis võidu tugeva esimese veerandaja teinud Eesti meeskond tulemusega 61:55.

Mäng algas veidike paremini Rootsi noortele, kuid Marko Meimeri kaugvise viigistas seisu. Rootsi poolelt vastas kolme punktiga Oliver Ehrnvall. Sellele vastust võlgu ei jäetud ning Ivo-Van Tamme kolmene viigistas seisu taas, peagi asus Eesti ka kohtumist juhtima. Kui esimest veerandaega oli veel mängida ligi kolm minutit tõi Rootsile neljandiku viimased punktid Anton Kobylak-Berglund. Seisult 13:10 asus Eesti hoogsalt oma edu kasvatama ning teisele neljandikule mindi vastu 21:10 eduga. Eesti poisid jätkasid tublit mängu ka järgmisel veerandajal ning oma liidripositsiooni käest ei antud. Poolajaks särasid tablool Eesti edunumbrid 35:25.

Teisel poolajal alustas Rootsi kaotusseisu vähendamist ning kolme mänguminutiga oli jõutud vaid kolme punkti kaugusele. Marko Meimeri tabamus alustas Eesti 8:0 vahespurti  ning viis minutit enne kolmanda veerandaja lõppu oli vahe taas kärisenud kümnele punktile, seisuks 42:32. Kuigi Rootsi noored võitlesid visalt, siis kaotusseisu tasa ei õnnestunud teha ning enne otsustavat neljandikku juhtis Eesti 50:41. Kuigi rootslased suutsid vahe veel kahe punkti peale vähendada, siis Eesti noormehed ei vääratanud. Lähemale eakaaslasi ei lastudki ning Eesti U18 meeskond võitis kohtumise 61:55.

Eesti poolel oli resultatiivseim 16 punktiga Jaagup Russak, 9 punkti lisas omalt poolt Robert Valge. Rootsi koondisele tõi 14 punkti Sheriff Drammeh. Baltic Sea Basketball Cupil jätkuvad mängud juba homme, 4. jaanuaril. Eesti U18 noormehed lähevad vastamisi Soome eakaaslastega, mäng algab Audenteses 19:45.