Vaata turniiri ajalugu:
Rootslaste U16 koondis kujunes Eesti eakaaslastele liiga kõvaks pähkliks
03.01.2014

BSBC esimest mängupäeva jätkas kohtumine Eesti ja Rootsi U16 meeskondade vahel. Teist poolaega paremini mänginud Rootsi võitis kohtumise 67:53.

Mängu skoori avas Eesti poolelt Ron-Arnar Pehka kaugvise. Kohe hea hoo sisse saanud Eesti noormehed juhtisid pärast viit minutit 12:4. Kuigi Rootsil õnnestus vahet vähendada, siis juhtima neil minna ei lastud. Teisele veerandajale mindi vastu Eesti noorte 16:14 juhtimisel.

Järgmise kümne mänguminuti algus tõi tabloole viiginumbrid 16:16, peagi asus Rootsi ka mängu juhtima. Tagaajajarollis Eesti meeskond Rootsil kaugele minna ei lasknud. Ron-Arnar Pehka kaugvise taastas taas Eesti juhtpositsiooni, tablool 24:22. Tuline heitlus jätkus ning poolajavile kõlades oli Eesti ees 35:31.

Pausilt tulles kasvatasid Arnold Mitti vabavisked Eesti edu veelgi. Siis aga sai oma mängumasina tööle Rootsi, kes 11:0 vahespurdiga end ette rebisid. Eestlaste punktipõua lõpetas Toomas Kolli vabavise, kaks minutit enne veerandaja lõppu oli Rootsi edu minimaalne – 44:43. Neljandiku lõpuminuteid kontrollisid rootslased ning viimasele veerandajale vastu minnes oli nende edu 53:43. Kuigi Eesti noormehed võitlesid vapralt vastu, oli vahe visa kaduma. Lõpus Rootsi ei vääratanud ning võitis kohtumise 67:53.

Rootsi meeskonda vedasid 18 punktiga Elijah Clarance ning 17 punkti ja 12 lauapalli noppinud Senghore-Peterson Kevin. Eesti noormeestest tõi enim punkte Carlos Jürgens, kelle arvele jäi 15 punkti. Ron-Arnar Pehka lisas omalt poolt 12 punkti. Järgmisena kohtub 4. jaanuaril U16 meeskond Soomega, mäng algab nagu ikka Audenteses kell 18:45.