Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 neiud jäid alla Rootsile
03.01.2014

Oma teed 10ndal BSBC alustasid ka Eesti U18 neiud. Tasavägist kohtumist ei suutnud Eesti neiud oma kasuks kallutada ning Rootsilt tuli vastu võtta 64:71 kaotus.

Eesti tütarlastel kulus aega enne, kui oma mäng käima saadi. Esimese kahe minutiga suutsid rootslannad 7:0 ette minna. Neljandal mänguminutil õnnestus aga Eestil Kadri Uiga korvist skoor avada, kuid sellegipoolest ei lasknud Rootsi Eestit lähemale. Eesti neiud jätkasid võitlemist – Kadri Uiga ja Marie Roosalu tabamused tõid tabloole viigiseisu 13:13. Veerandaja viimastel minutitel õnnestus Eesti tüdrukutel siiski juhtima minna ning järgmist kümmet minutit alustati 19:18 eduseisus.

Naiskonna hea hoog jätkus ka teisel veerandajal kui tasapisi suudeti edu kasvatada. Rootsi visa mängu tulemus tõi neli minutit enne poolajavilet tabloole 29:29 viiginumbrid. Esimese poole viimaseid minuteid mängis kindlamalt Rootsi, kelle 34:31 juhtimisel puhkusele mindi.

Kolmandal veerandajal jätkus tasavägine heitlus ning Marie Roosalu vise viigistas mängu taas. Punkt punktis mäng kestis ning Eesti neiud ei lasknud rootslannadel eest minna. Otsustavale neljandikule vastu minnes oli Rootsil kahepunktine edu, seisuks 51:49.

Pingeline heitlus jätkus ka viimasel veerandajal. Kadri Uiga tabamused viisid Eesti 62:59 juhtima. Lõpuminutitel leidis aga värsket hingamist Rootsi naiskond. Kuigi 47 sekundit enne lõppu oli Rootsi edu vaid kahepunktine, ei suutnud Eesti neiud mängu enda kasuks pöörata ning vastu tuli võtta 64:71 kaotus.

Suurimad korvikütid võitjate poolel olid 12 punkti toonud Sofia Hägg ja 11 punkti kogunud Elin Ljunggren. Eesti U18 naiskonna liidrid olid 23 punktiga Marie Roosalu ning 22 punkti toonud Kadri Uiga. Järgmise kohtumise peab Eesti U18 naiskond Soomega, mäng algab 4. jaanuaril 17.30 Audentese spordihallis.