Vaata turniiri ajalugu:
Läti U16 poisid alistasid Soome eakaaslased
03.01.2014
Päeva kolmandas matšis pistsid rinda Läti ja Soome U16 meeskonnad. Kohtumise võitsid pea kogu mängu kontrollinud Läti noormehed tulemusega 82:57.

Mängu alustas hoogsamalt Soome, kes juhtpositsiooni endale haaras. Läti noormeestel õnnestus küll viigistada, kuid veerandaeg lõppes siiski soomlaste 18:15 eduga. Teise neljandiku alguses suutis Soome meeskond oma edu kaheksale punktile kasvatada, kuid siis sai hoo sisse Läti koondis ning vaheajale mindi juba lätlaste 39:30 juhtimisel.

Teisel poolajal jätkas Läti mängu kontrollimist ning enne viimast kümmet minutit oli Läti edu juba 57:38. Neljas veerandik muutusi ei toonud ning kohtumise võitis Läti meeskond seisuga 82:57.

Üleplatsimehena tõi võitjate poolel Arturs Strautins 19 punkti, meeskonda abistasid Rodions Kurucs 11 punkti ja Karlis Garoza 10 punktiga. Soome parim oli 13 punktiga Edon Maxhuni, 12 punkti lisas omalt poolt Tommi Rasi.