Vaata turniiri ajalugu:
IX BSBC esikohad läksid Lätti ja Soome
05.01.2013
Üheksanda Baltic Sea Basketball Cup’i noorteturniiri esikohad läksid Lätti ja Soome. Läti oli võidukas U18 noormeeste ja U16 tüdrukute vanuseklassis ja Soome U18 tüdrukute ja U16 poiste vanuseklassis. Eesti saagiks jäi U18 noormeeste teine, U18 neidude kolmas ning U16 poiste ja tüdrukute neljandad kohad.

Võistlusõhtu lõpetuseks kohtusid eestlaste jaoks vahest päeva oodatuimas mängus võitlesid Eesti ja Läti U18 noormeeste koondised esikoha eest. Poolajal olid eestlased 3 punktiga taga, kuid kolmanda veerandi järel oli lätlaste eduseis kasvanud 10-punktiliseks ning selliseks jäi vahe ka mängu lõppedes. Läti võidunumbrid 68:58. Eesti poolt viskas Saimon Sutt 18 punkti ja võttis 7 lauapalli. Sutt  valiti ka Eesti meeskonna parimaks mängijaks. MVP tiitli sai läti koondise 212 cm pikkune tsenter Anzejs Pasenics.

Enne noormehi mängisid Eesti ja Läti U18 neiud teise ja kolmanda koha peale. Siin pidid Eesti neiud tunnistama lisaajal lätlaste 75:69 paremust. Turniiri MVP-ks nimetati keskmiselt 21,7 punkti ja 15,3 lauapalli kogunud Trine Kasemägi.

Aivo Erkmaa juhendatavad U16 poisid olid täna lähedal võidule, kuid pidid siiski tunnistama lätlaste nappi 55:51 edu. Eestil oli võimalus tabelis ka teiseks tõusta kuid tänane tulemus ei andnud paremat neljandast kohast. Eesti poolt viskas Robert Valge 13 ja Sander Viilup 12 punkti. Eesti meeskonna parimaks mängijaks nimetati Karl Suurorg. Turniiri MVP tiitli sai lätlane Zigmars Raimo.

Eesti U16 tüdrukud kaotasid Lätile 24:62. Eeva-Gloria Kilu viskas 8 punkti ja võttis 10 lauapalli ning tunnistati ka Eesti naiskonna parimaks mängijaks. MVP tiitli sai lätlane Paula Strautmane.