Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U16 meeskond jäi alla Lätile
05.01.2013
Oma viimase kohtumise BSBC turniiri raames pidas Eesti U16 meeskond Lätiga. Paraku tuli vastastele alla vanduda 51:55.
Eesti poistel läks oma mängu käima saamisega aega. Esimesed punktid tõi Eestile Robert Valge, kelle tabamus tõi tabloole 2:7. Seejärel leidsid eestlased oma rütmi üles ning teisele veerandile mindi vastu 13:12 eduga. Hea hoog paraku ei jätkunud ning Lätil õnnestus juhtpositsioon endale haarata. Vaheajale minnes oli lätlaste edu kasvanud seitsmele punktile, tablool 26:19.

Kolmandal veerandil üritasid Eesti noormehed visalt vahet vähendada ning neli minutit enne neljandiku lõppu oli jõutud nelja punkti kaugusele. Siis aga läks initsiatiiv tagasi Lätile, kes taastas edu ning viimast kümmet minutit asuti mängima seisult 44:36. Valdava osa neljandast veerandajast püsis kahe meeskonna vahe viie punkti peal. Muutuse tõi Sander Viilupi tabamus, mis tõi Eesti poisid paar minutit enne vilet lätlastest kahe punkti kaugusele. Lõpus mängis kindlamalt aga Läti ning Eesti noormeestel tuli vastu võtta 51:55 kaotus.

Läti võitu panustas enim punkte Zigmars Raimo, kes tõi 19 punkti ning korjas 14 lauapalli. Eesti meeskonna resultatiivseim oli Robert Valge, kelle arvele jäi 13 punkti. Sander Viilup lisas omalt poolt 12 punkti.