Vaata turniiri ajalugu:
Eesti U18 naiskond kaotas lisaajal Lätile
05.01.2013
Teisena Eesti koondistest astus väljakule U18 naiskond, kes pidas maha põnevuslahingu Lätiga. Võitja väljaselgitamiseks läks vaja lisaaega. Tugevama lõpuga tuli 75:69 võitjaks Läti.
Kohtumine algas edukamalt Eesti jaoks, kes peagi 9:3 juhtima asus. Seejärel suutis Läti viigistada ning tasavägine punkt-punktis mäng jätkus veerandaja lõpuni. Esimese neljandiku viimaseid minuteid mängis kindlamalt Läti, kes asus kohtumist 17:15 juhtima. Teisel veerandil tõusid Eesti neiud tagaajajarollist ette otsa ning poolaeg lõpetati napis 30:29 eduseisus.

Vaheajalt naastes läks mõlemal naiskonnal aega, et oma mäng uuesti käima saada. Siis aga suutsid Eesti tüdrukud eest ära minna ning neljandaks veerandajaks juhiti 50:40. Sellega polnud tuline lahing aga veel lõppenud. Viimasel neljandikul leidis endas jõudu Läti naiskond, kes viigistas mängu 62:62. Veerandaja viimane rünnak kuulus just Lätile, kes aga võimalust ära ei kasutanud, mis tähendas, et lahenduse pidi tooma lisaaeg. Mängu otsustavatel minutitel näitas kindlamat mängu Läti naiskond, kes võitis kogu kohtumise 75:69.

Läti parimana tõi Sigita Dzarcane 19 punkti, Beate Markane toetas naiskonda 15 punktiga. Eesti neidudest oli edukaim Trine Kasemägi, kelle arvele jäi 18 punkti ning 18 lauapalli, Kadri-Ann Lass lisas 17 punkti.